3.0" End Cap with 2.0" compression ring opening [SI-EC30-1905-1]
SI-EC30-1905-1
0 in stock On sale
Starlight Instruments: This is our standard End Cap for all 3" Feather Touch Focusers unless otherwise noted.  It has a 2.0" compression ring and comes standard with 3 machined thumb screws
 Share
About 3.0" End Cap with 2.0" compression ring opening [SI-EC30-1905-1]
  • Draw Tube Thread    75 x 1mm Male Thread
  • Use with    FTF3000 Series
Shipping Options
Options shown are based on your estimated location.
Shipping Size
  • Size
    0 in × 0 in × 0 in